Kas tai - tabako dūmai?

Tabako dūmus, kurie išsiskiria, rūkant cigaretes ir cigarus, sudaro smulkios, 0.00001–0.00005 mm dydžio, dalelės. Tabako dūmuose yra 4000–5000 dalelių bei dujų. Maždaug 40 šių medžiagų yra karcinogeniškos (sukelia vėžį). Į tabako dūmus taip pat įeina toksiškų medžiagų (įskaitant nikotiną, anglies monoksidą ir dervas).

Dėl šios priežasties itin svarbu pašalinti tabako dūmus. Tai galima padaryti, naudojant oro valytuvą arba įrengiant specialią rūkymo kabiną. Tokiu būdu rūkantieji ir nerūkantieji apsaugomi nuo nepatogumų ir trukdymo.

Rūkymas

Rūkant cigaretes ir cigarus, išsiskiria tabako dūmai. Visi puikiai žino, kad jie turi neigiamos įtakos sveikatai. Šiuo metu besivystančiose šalyse rūko 50% vyrų ir 9% moterų, o išsivysčiusiose šalyse šie skaičiai atitinkamai siekia 35% ir 22%.

Žemiau pateikti skaičiai* suteikia galimybę pamatyti pasaulinį rūkymo statistikos vaizdą:

  • Besivystančiose šalyse gyvena 84% rūkančiųjų.
  • Kiekvienais metais nuo rūkymo sukelto poveikio pasaulyje miršta 4,9 milijonai žmonių. Manoma, kad per artimiausius 20 metų šis skaičius padvigubės.
  • Numatyta, kad iki 2025 m. rūkančiųjų skaičius pasieks 1.7 bilijoną, palyginus su 1.3 bilijonu, kuris nustatytas 2004 m. gegužės mėn.
  • Pusė visų rūkančiųjų gyvena Azijoje. Atsižvelgiant į populiacijos dydį, daugiausiai rūkančių asmenų yra Kinijoje, Indijoje ir Indonezijoje.
  • Per artimiausius 10 metų rūkančiųjų skaičius Rytų Azijoje išaugs 6.5%, o Vakarų Europoje sumažės 8%. O Šiaurės ir Pietų Amerikoje rūkalių skaičius išlieka pastovus.
  • Dėl šios priežasties rūkymas yra viena pagrindinių ankstyvos mirties priežasčių.

* šaltinis: WHO

Teisinis reguliavimas

Rūkymo kontrolė įstatymais ir teisės aktais įforminama vis daugiau šalių. Tokiu atveju dažnai nebegalima rūkyti ten, kur yra žmonių (kur žmonės dirba). Viena išeičių – rūkymo patalpa.

Kontaktai

UAB "Airovila"
S. Narutavičiaus g. 44 LT-11239 Vilnius
Vilniaus m. sav. Lietuva
tel +37068695392
fax +37052735866
e-mail.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.